Főoldal » Szolgáltatások » Pályázati tanácsadás » Pályázati tanácsadás
Pályázati tanácsadás
Az Európai Unió és a magyar Nemzeti Fejlesztési Terv is kiemelt célként kezelik a legújabb informatikai eljárások és rendszerek meghonosítását az újonnan csatlakozó országok vállalkozásainál. Ennek érdekében az elmúlt években számtalan pályázat látott napvilágot, amelyek jelentős forrásokat biztosítanak a rendszerek bevezetéséhez. E pályázatok feltételrendszerükben jelentős mértékben eltérnek egymástól, így más feltételeket szabnak és eltérő lehetőségeket kínálnak egy nagyvállalat, vagy egy középvállalat számára.
Annak érdekében, hogy a pályázatok közül a legmegfelelőbbet tudjuk kínálni lehetséges ügyfeleink számára, megállapodtunk az egyik legeredményesebb pályázatíró és tanácsadó társasággal, akikkel együtt teljes körű szolgáltatást kínálunk ügyfeleink számára.
Fontosnak tartjuk, hogy ügyfeleinket tájékoztassuk a rendelkezésre álló pályázati lehetőségekről, az elnyerhető pályázati összegről, valamint a pályázati részvétel feltételeiről.
A pályázati célok tisztázását követően az alábbi feladatokat kell elvégezni:
- ellenőrizni kell, hogy az ügyfél megfelel-e a pályázati kritériumoknak
- biztosítania kell a pályázat által elvárt önrészt, a pályázatban megjelölt módon
- be kell gyűjteni valamennyi szükséges dokumentumot és igazolást (pl; mérlegadatok, aláírási címpéldány, stb.)
- ki kell jelölni az adatszolgáltatásért és kapcsolattartásért felelős személyt az ügyfél részéről
- meg kell határozni a pályázat beadásának időpontját
- meg kell állapodni a pályázatíró céggel a pályázat elkészítésének díjazásáról (általában fix + sikerdíj), valamint az utószolgáltatások köréről (pályázati monitoring rendszer, jelentések készítése, ellenőrzések előkészítése, stb.)
- ki kell választani a szállítót, majd előszerződésben rögzíteni a felek feladatait a rendszer megvalósítására vonatkozóan
A II. Nemzeti Fejlesztési Terv is kiemelt célként kezeli a modern üzleti alkalmazások (ERP) meghonosítását a kis és középvállalati szegmensben. A GOP-2007-2.2.1-es fejezet keretében, a 2007-es évben 1,6 milliárd forintról döntenek. A támogatás mértéke - régiótól függően- akár az 50%-ot is elérheti. A Közép-magyarországi régióban történő hasonló fejlesztések támogatására a KMOP-2007-1.2.5-ös pályázat szolgál. Itt a támogatás mértéke 35%.
Az új pályázati rendszer nagy előnye, hogy egyszerűsödik az eljárás menete, a bírálat pedig folyamatos lesz. Jelentősen csökken a támogatható projekt mérete is. Az új szabályozás szerint már 4 millió (korábban 16 millió volt) forintot elérő projekttel is lehet pályázni!
Letölthető anyagok: